نتایج جستجو برای عبارت :

بوی تعفن مرد سالاری

مرد سالاری نه شاخ داره نه دم.
اینکه یکی باید برای من تصمیم بگیره که با یکی ازدواج کنم
اینکه همیشه من برای برادر و پدرم یک سربارم و اونها موظفن از من مراقبت و نگهداری کنند هر چند من مستقل باشم و شاغل باشم اصلا مهم‌نیست مهم اینه تو با یک مرد فقط میتونی تعریف بشی.
اینکه توی خیابون یک پسر بچه با پررویی تمام به من آزار جنسی میرسونه و من فقط میتونم بزنم زیر گوشش و اگه کسی هم ببینه تقصیر منه که شئونات رعایت نکردم
 اینکه من حق انتخاب برای زندگیم ندارم
قضیه این است که ناصرالدین شاه به عنوان اولین شاه
ایران که به صورت رسمی به اروپا رفت خاطراتی مرقوم داشته اند که چنگ بر ناف آدم می
اندازد و حیثیت آدم را میبرد. اعلی حضرت همایونی در کارخانه ای تشریف داشته اند که
اتفاقا آنرا مایه تعفن و بدبختی میدانند. چنانچه خاطر مبارک مرقوم داشته اند:
«کارخانه خیلی گرم بود و بوی قیر و بو‌های دیگر و ما
حرکت می‌کردیم همه را می‌دیدیم، در بین گردش نسیم خنکی احساس کردیم، باد می‌وزید،
مثل باد بهشت که در آن گرما و تع
چند روزه اصلا حوصله ارسال پست ندارم
ی جورایی حالم بد میشه میام وبلاگ
بوی تعفن بلند شده در فضای مجازی برام قابل تحمل نیست
این چند خط رو نوشتم که بگم فعلا نیستم
همین

پ.ن: دقیقا منم همون جمله ها رو خوندم
پس حسی که من داشتم رو شما هم تجربه کردید!

احترام مانند بو است.
 از یک گلستان، همیشه رایحه ی خوش پراکنده مى شود و از گنداب بوى تعفن. 
هرگاه به کامنت یا سخن توهین آمیز و نامحترمانه اى برخورد کردید جمله بالا را به یاد بیاورید و با هتاک هم کلام نشوید
 زیرا منبع بوى نامطبوع را با عطر نمى توان خوشبو کرد. 
من یک دهن خسته که آواز ندارد 
یک پنجرهء بسته که پرواز ندارد 
من بی تو یکی مثل خودت، آینهء دق! 
یک آخر بیهوده که آغاز ندارد 
 اینقدر نگو از من و از هر چه تو بنویس
هر حس پدرمرده که ابراز ندارد! 
 دستی که قلم را به تعفن نکشاند 
مانند رسولی است که اعجاز ندارد
یا ما خبر از خانهء همسایه نداریم 
یا اینکه کسی در دِه ما غاز ندارد! 
 بگذار همانند تو دیوار بمانیم
این خانه نیازی به درِ باز ندارد 
علی اکبر یاغی تبار
با من قدم بزن ... 
با من بمان ، بخوان ... 
مگذار پاییز با بوی تعفن باران ... 
خاطرات رفتنت را با خود به ذهن من بیاورد ... 
حالم همیشه به هم میخورد از پاییز ... 
مرا یاد کودکی هایم می اندازد ... 
که زیر آسمان ابری و دلگیر و غم زده با 
خیابان‌های باران خورده و نم زده که انگار 
هزاران ماهی در آن مسلخ به صلابه کشیده 
شدند و آن روزها که انگار زمین بوی نا میداد.
گوشه‌ای تاریک نشسته‌ام.بوی دود و تعفن دور و برم را پر کرده.او را می‌بینم که اتفاقی گذرش به من خورده.زمزمه می‌کنم: «بیا رفیق.بیا باهام یکم غم بزن تو رگ.»نزدیک من می‌آید.«بیا.چیزیت نمی‌شه.»بوی موهاش می‌آید و بوی گند تنهایی‌م دود می‌شود می‌رود هوا.چشم‌هایش که به من می‌خورند گشاد می‌شوند.انگار ترسیده.عقب‌عقب می‌رود و از کنج متعفن من دور می‌شود.سرم را بین زانو هام می‌گذارم و پلک هام همه جا را تاریک می‌کنند.همان بوی آشنا. -شاید تنهایی سه
گوشه‌ای تاریک نشسته‌ام.بوی دود و تعفن دور و برم را پر کرده.او را می‌بینم که اتفاقی گذرش به من خورده.زمزمه می‌کنم: «بیا رفیق.بیا باهام یکم غم بزن تو رگ.»نزدیک من می‌آید.«بیا.چیزیت نمی‌شه.»بوی موهاش می‌آید و بوی گند تنهایی‌م دود می‌شود می‌رود هوا.چشم‌هایش که به من می‌خورند گشاد می‌شوند.انگار ترسیده.عقب‌عقب می‌رود و از کنج متعفن من دور می‌شود.سرم را بین زانو هام می‌گذارم و پلک هام همه جا را تاریک می‌کنند.همان بوی آشنا. -شاید تنهایی سه
هیچ فکر کرده اید چه مشاغلی هیچ گاه تعطیلی ندارند؟ اگر این سوال از شما پرسیده شود چه پاسخی برای آن دارید؟ مثلا خواهید گفت آتش نشانان، پزشکان، یا مشاغل دیگر. اما آیا تا به حال فکر کرده اید پاکبانان نیز جزئی از این مشاغل حساس هستند که هرگز تعطیلی ندارند؟ همیشه باید باشند، چرا که اگر یک روز نباشند، زباله شهر را در بر می گیرد و بوی تعفن زباله ها مشام انسان را خواهد آزرد. شاید کمتر کسی به اهمیت آنها فکر کرده باشند. مثلا در این روزها که پزشکان و پرستا
جگر سالم باید دارای رنگ قرمز باشد و تباید رنگ آن متمایل به قهوه ای باشد . بافت جگر نباید به راحتی از هم پاشیده شود و باید دارای لبه های تیزی باشد .
جگر سالم باید عاری از هر گونه کیستی باشد . نباید بوی ترشیدگی و بوی تعفن دهد . 
گرد شدن لبه های جگر نشانه متورم بودن آن است و غیر عادی تلقی می گردد .
اگر پس از خرید مواد پروتئینی دیر به منزل می رسید حتما آن را در داخل یخچال سیار حمل نمایید و یا می توانید در داخل یخ حمل کنید .
گوشت را در داخل کیسه های شفاف قر
همتی در ادامه تصریح کرد: روستاهای مجاور محل دپو مثل فولاد محله و اگره نیز درگیر این موضوع شده‌اند که طبق گزارش‌ های محلی ارائه‌ شده علاوه بر بوی تعفن، انباشت زباله‌ ها، افزایش حشرات موذی، موش و مگس را به دنبال داشته و همچنین در صورت متوقف نشدن دپوی زباله، بیماری سالک تهدید جدی برای مردم روستایی است.

احمد همتی در بازدید از محل دفن و انباشتن زباله استان مازندران در روستای فولاد محله سمنان ضمن بیان اینکه این سایت سلامت اهالی فولاد محله و
ظرف زمانه کثیف است و بوی تعفن می دهد ،
زندگی آن طور که می گفتند زیبا نیست ،
بزرگ شدن ، بزرگ شدن و باز هم بزرگ شدن ، آنقدرها هم هیجان انگیز نبوده و نیست
دنیا عوض شده ، خیلی خیلی سریع ! و ما هم به تبع آن عوض شده ایم !
قرار است تا کجا پیش برود این یکه تازی روزگار  ؟
قرار است چه چیزی را به ما بفهماند که نفهمیده ایم ؟
اصلا چه چیزی را در کجای این جهان بوقلمون و فریبا گم کرده ایم؟
چرا ادامه می دهیم؟
چرا سیاهی ها را می بینیم و باز بهانه ای پیدا می کنیم‌ که دن
در گوشه ای از عرش خداوند نوشته اند: «حسین (ع) کشتی نجات و چراغ هدایت است.» حسین (ع) همان راز بزرگ آفرینش انسان است که بشریت بدون رمز گشایی آن ، راهی به سوی سعادت نخواهد یافت. همان راز بزرگی که اکنون در قرن بیست و یکم، زمانی که نیمی از جهان بوی خون گرفته و نیمی دیگر از تعفن بی اخلاقی رنج می برد ، میلیون ها انسانِ عاشق را حول ارزشمندترین صفات انسانی در شهری به ظاهر کوچک به نام کربلا جمع کرده است. آری حسین راز بزرگ آفرینش است که بشر را از غرق شدن در در
اینجا پست شماره ۲۰۰!
امروز روز جمعه ای ...کتابای زبانی که هفته پیش گرفتم...کتابای حقوق ‌...و رمان های نخونده امانتی ...داره بهم پوزخند زهرآلود تحویل میده .‌..
منم بهشون پوزخند زهر آلود تحویل میدم و گوشیمو میگیرم دستمو و صدای آهنگو میبرم بالا...!
اما میفهمم که اونا دارن بهم میگن ما مثل یه جنازه ایم ...که نمیتونی بیشتراز این  کاری به کارمون نداشته باشی و زیر ملافه سفید بیخیالی ندیدمون بگیری !چون تا چن وقت دیگه بوی تعفن بیخیالیت دنیاتو برمیداره ...!
_جم
دیشب سه تا فیلم دیدم. بسی چرت و پرت بود.
1. World War Z2. Once Upon a Time in Hollywood3. pirates of the caribbean 5
نمیدونم کارگردانی به اسم کوئنتین تارانتینو چرا اینقدر تحسین میشه!؟ چه کار تحسین برانگیزی تو کارنامه داره!؟ فیلمهاش رسم بوی تعفن غرب میده. رسما غرب وحشی رو به تصویر کشیده کاملا وحشیانه. از برد پیت انتظار نداشتم این نقش رو بازی کنه؛ ولی خب بازیگره دیگه. بازیگرا اکثرا نه اعتقادی دارن نه چیزی فقط و فقط میخوان پولی بگیرن و بازی کنن و معروف بشن و شهوات خودشونو ارضا کن
سراوان یکی از جنگل های قدیمی استان گیلان است که متاسفانه مورد بی مهری قرار گرفته است. در نزدیکی این جنگل یک جایگاه تخلیه زباله های شهری قرار دارد که طی سالها، عریض و طولانی شده است. ارتفاع کوه زباله ها در این منطقه به 90 متر می رسد و این یک فاجعه وحشتناک است. این مشکل آنقدر عمیق است که اهالی منطقه سراوان را با مشکل های فراوانی مواجه کرده است. از بوی بد تعفن زباله ها گرفته تا بیماریهایی که گریبان اهالی را گرفته است.
کوه زباله
فاجعه از آنجایی بیشت
جگر سالم نباید رنگش متمایل به قهوه ای باشد . بافت جگر نباید به راحتی از هم جدا شود . جگر سالم دارای لبه های تیز است .
جگر باید فاقد هر گونه لکه های رنگی ، رنگ پریدگی ، پر خونی و خونریزی باشد . جگر سالم باید عاری از هر گونه دانه های غیر طبیعی و انگل و بدون هر گونه بوی غیر طبیعی از قبیل ترشیدگی ، گندیدگی و تعفن باشد.
جگر باید در دمای برودت یخچال بین صفر تا چهار درجه سانتیگراد به مدت دو روز و در دمای برودت فریزر به مدت سه ماه نگهداری شود . 
در هنگام خرید
به جرات میتونم بگم،
آدمی که خودش رو خیلی تحویل میگیره و خیلی منم منم داره و یا به بقیه میگه وقت بگیرین برای دیدنم یا تو الان در حدی نیستی که منو ببینی باشه برای یه وقت دیگه، اون آدم "بیمار" هست و به هیچ عنوان به هیچ درجه و معرفتی نرسیده. آدم نرمال، مطلقا اینطوری حرف نمیزنه، آدمی که به جایی رسیده و واقعا دارای معرفت و افتخار هست، خیلی خیلی متواضع و خاکی هست و بوی تعفن نمیده.
دوم اینکه،
بسیار خوشحالم که ازون شهر مریض خارج شدم و وارد این شهر شدم.
شه
فکر کردم بعد از کنکور میام راجبش مینویسم، راجب روز قبلش مینویسم، و از تفکراتم میگم! ولی تهش حالا اصلا اعصاب ندارم. یه حسی از درونم به شدت عجیبی میگه چقدر همه چیز تعفن آوره! دوست دارم سکوت کنم و هیچی نگم و الان ک تازه گوشیم اومده دستم یکمی سختمه. فک کنم دوراهی انتخابه. میتونم وابسته شم دوباره و میتونمم نشم. که احتمالا دومی رو انتخاب کنم. تا میشه و میتونم! 
باورم نمیشه این همه انزوا طلب شدم...!
آم... به کودوماتون گفدم بیاین بهتون بگم چطوری بخونین؟ م
هوا دم کرده و آسمون ابریه! پرده رو کنار میکشم، پنجره رو باز میکنم، خنکای ضعیف و ملایمی گردن و بازوهامو لمس میکنه و همین برای تغییر روحیه اتاق کافیه؛ کمی اونطرفتر به سمت کوچهٔ روبرویی، کُپه ای از آشغال و تعفن جمع شده! پسرکی سبزه و لاغر اندام با سَرُ روی چرکی و کثیف لابلای زباله ها میچرخه و بطری ها و چیزهای پلاستیکی رو میریزه تووی گونی سفیدی که از خودش بزرگتره، تیشرت نازکی تنشه و کیف کوچیک قرمز یه وری انداخته دور گردنش، و به زحمت گونی رو اینطرف
برای اخرین بار هشدار می دهم اگر از رفتن از تو نجاتم ندهی  در یک قایق سرگردان سر سپرده به اب خواهم رفت و زیر خروار ها ماهی یخ زده با چشمانی که گمان می کنند دانه های برف را دیده اند گم و گور خواهم شد می دانی از بوی تعفن ماهی ها و سرمای برفی که هر دو نمی دانیم تا کی خواهد بارید امیدی به زنده ماندن شاید باشد اگر از انبوه هزاران صدایی که نامم را فریاد می کشند با تمامی وجودت نامم را با نام خودت صدا بزنی کمی هم که گریه کنی من مگر بی وجود باشم غمت را بشنوم

ازآخرین باری که نور را دیده بود چیزی به یاد نمی آورد . هر چه بود بسیار سریع گذشته بود . تابش کوتاه نور و بلافاصله، دوباره تاریکی مطلق .انگاراز قفسی به قفس دیگر . مکانی پُر ازدحام که جای نفس کشیدن باقی نمی گذاشت. همگی به هم چسبیده بودند . ایستاده و سرپا. بدن ها خیس و چرب و لزج بود. دهان ها را رو به سقف کوتاه گرفته بودند و مثل ماهی لب می زدند  ... آب ...آب... . هیچکس نمی دانست زنده است یا مرده . همگی را در دیگ های بسیار بزرگ ساعت ها زنده زنده جوشانده بودن
مردنم چیز باحالیه 
نمی‌فهمم چرا همه از مرگ فرار میکنن
ببین شما هیچ حیون پیری رو تو طبیعت پیدا نمی‌کنید چون قبل اینکه به سن کهن سالی برسه مابقی حیون های جون تر ترتیبش رو دادن. کافی از بقیه آهسته تر حرکت کنه اون موقع خوراک یکی دیگه میشه.فقط آدمیزاده که فکر میکنه تافته جدا بافتس.لعنتی دست به هرکاری میزنه برای اینکه فرصت جور کنه بیشتر تنفس کنه
بیشتر تخریب کنه
بیشتر محیط زیست اطرافش رو نابود کنه
منابع طبیعی برای نسل آینده رو به  تهش برسونه 
که چ
آرامم کنای عطری که در فضا پیچیده ای..من آرامش ابدی ام را از تو انتظار دارم..از تو که خداوندتو را برای آرامش من و امثال منفرستاد،مگر جز عطر نرگس ،زمستانم شفا دارد؟....تو را از عطر بهشت خودفرستادوزمین بوی تعفنبوی گناهو دلشکستگی میدادتو برگرد دوبارهما از زمین مهاجرت خواهیم کرد،..ای دلیلو ای آرامش حقیقیِ انسانیت!درست است که زمینیان جایی برای تو نه ساختند..و بوی آلوده ی زمین را نتوانی تحمل آورد..امابعضی هایماناین زمین را بدون ظهورتتحمل نخواهیم کر
هفته ی چهارم سرعت خیلی زیادی داشت ، شبیه سرعت سرسام آور یک گلوله که از اسلحه ی یک بی دل شکلیک میشود تا دلی گرم و تپنده را سوراخ کند و خونش را بپاشاند روی آسفالت :/ این هفته هم در آخر خون مرا پاشاند روی دیوار اتاقم و بعدش هم شروع کرد به خندیدن و آنقدر خندید تا اشک از چشمان به خون نشسته اش جاری شد :/ و بعد هم انگشت فاکش را نشانم داد و روی صورتم شاشید :// تا ثابت کند قدرت دست کیست و من چه موجود وارفته ی بی دست و پایی هستم :/ سپس درحالی که دور جنازه ام قدم م
تصفیه خانه یا پکیج تصفیه کوچک از انواع تصفیه خانه ها هستند که در موارد خاص، کاربرد داشته و جهت تصفیه آب، پساب و فاضلاب از آنها بهره گرفته می شود. در این مقاله با انواع پکیج تصفیه فاضلاب کوچک آشنا خواهیم شد.
همانطور که در ادامه مقاله تصفیه خانه های کوچک ذکر شد، مهمترین انواع تصفیه خانه و پکیج تصفیه فاضلاب کوچک عبارت است از:سپتیک تانک
سپتیک تانک ساده ترین نوع پکیج تصفیه فاضلاب یا تصفیه خانه تک واحدی است که تصفیه مکانیکی (ته نشینی) و تصفی

ازآخرین باری که نور را دیده بود چیزی به یاد نمی آورد . هر چه بود بسیار سریع گذشته بود . تابش کوتاه نور و بلافاصله، دوباره تاریکی مطلق .انگاراز قلاف خارج شده بودند تا تن به قفس بسپارند . مکانی پُر ازدحام که جای نفس کشیدن باقی نمی گذاشت. همگی به هم چسبیده بودند . ایستاده و سرپا. بدن ها خیس و چرب و تب آلود بود. دهان ها را رو به سقف کوتاه گرفته بودند و مثل ماهی لب می زدند  ... آب ...آب... .هیچکس نمی دانست زنده است یا مرده . همگی را در دیگ های بسیار بزرگ ساع
*بی احترامی به مادر، باعث سلب همه درجات می شود.
یک وقت هست که انسان ممکن است خود را اهل درجات و کمالات بداند و یک عملی را مرتکب شود که مادرش از او برنجد. ممکن است خود را ذی حق بداند و بگوید من بر حق هستم. تو اگر بر حق هستی که جلوی شأن و مقام مادر را حفظ بکنی چرا عملی انجام دادی که سبب شد این مادر برنجد؟ 
تمام درجات معنوی انسان را می گیرند. یک قفلی به قلب انسان زده می شود و خدا نکند به آن حد برسد که خدا بفرماید: "ختم الله علی قلوبهم و علی ابصارهم و علی
✍ قاتل دختر28ساله:مینا به خاطر مردی دیگر به من جواب رد داد، با دستهایم خفه اش کردم
⬅️ 12 مرداد امسال اهالی خرمدشت کرج درتماس با اداره پلیس خبر دادند که بوی تعفن از آپارتمان همسایه به مشام می رسد. بلافاصله تیم ویژه ای از مأموران کلانتری درمحل حضور یافتند و پس از شکستن در وارد آپارتمان شدند آنها داخل اتاق جسد دختر 28 ساله ای به نام مینا را پیدا کردند.
◀️ در تحقیقات اولیه باتوجه به بهم ریختگی خانه وآثار جراحت برروی جنازه مشخص شد که این دختر جوان
بسم الله

در مسیر عینکم رو درآورده بودم، یک لحظه چشمم خورد به یک عکسی و توجهم رو جلب کرد
یخورده چشمامو ریزتر کردم تا دقیق تر ببینمش...آره خوده نامردش بود

به دوستام نشون دادم گفتن آره خودشه
گفتم اینجا؟ الی الطریق؟ این آقا؟!!!
رفتیم جلوتر و تقریبا هر چند تا عمود درمیان از دیدن عکس این آقا مستفیض میشدیم و یه حالتی همچو تهوع به ما دست می داد که دسته جمعی تو دلمون لعنش می کردیم

وقتی رسیدیم
از مسیر اسکان تا حرم فاصله نسبتا زیادی بود که ما پیاده می
بسم الله

در مسیر عینکم رو درآورده بودم، یک لحظه چشمم خورد به یک عکسی و توجهم رو جلب کرد
یخورده چشمامو ریزتر کردم تا دقیق تر ببینمش...آره خوده نامردش بود

به دوستام نشون دادم گفتن آره خودشه
گفتم اینجا؟ الی الطریق؟ این آقا؟!!!
رفتیم جلوتر و تقریبا هر چند تا عمود درمیان از دیدن عکس این آقا مستفیض میشدیم و یه حالتی همچو تهوع به ما دست می داد که دسته جمعی تو دلمون لعنش می کردیم

وقتی رسیدیم
از مسیر اسکان تا حرم فاصله نسبتا زیادی بود که ما پیاده می
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
آیا از زنای با مادر عملی وقیح تر و مشمئز کننده تر داریم؟به حدیث زیر توجه کنید
نمیدانم کتاب معراج السعاده را خوانده ای یا خیر
کتابی است که علمای علم اخلاق بر مطالعه وعمل به آن سفارش کرده اند،
حضرت آیت‌الله العظمی محمدتقی بهجت علیه‌السلام نیز بر خواندن این کتاب سفارش فرموده اند
در مورد گناه دروغ 
احادیث زیر را ازین کتاب نقل میکنم

حضرت پیغمبر - صلی الله علیه و آله - فرمود که : «هرگاه مؤ
مدت ها پیش گفتم پیامبر نبودم که با خطایی مرا پس زدی
و گفت خدا نبودم که ببخشم و بگذرم ...
گفتم عدالت برای فرشته هاست و انسان نیاز به بخشش دارد!
ولی گذشت و اهمیتی به گفته هایم نداد...
و قصه ما ؟! قصه هاییست که سر تکمیل ندارند
ما و  زمینی که بوی نفرت میدهد
وخورشیدی که شکایت به پیش خدا میبرد!
آخر خورشید هم میداند که هرچه گرم تر میکند بوی تعفن بیشتر میپیچد
انسان هایی که جرات فهمیدن پوچی زندگی هایشان را ندارند ...
زندگی هایی که در پی کسب رستگاری ادامه میا
اسمورودینکا لباس‌های جلوباز می‌پوشد، می‌خندد، لبخند می‌زنم. نمی‌توانم تنها تحت تأثیر خط سینه‌اش باشم. با نگاه به اندام فوق‌العاده‌اش، نمی‌توانم باد کردن جنازه‌اش را پس از خاکسپاری و در زیر خاک نبینم. نمی‌توانم گندیدن و تعفن بدنش را در نظر نداشته باشم. نمی‌توانم چشم‌های بی‌نظیرش را بدون در نظر گرفتن جمجمه‌ی سوراخش در زیر خاک ببینم. همه‌ی حیات و ممات او را در یک لحظه می‌بینم و این دو از هم جدا نیستند. گذشته -کودکی‌اش- و آینده همزم
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
وقتی مسئولیتی را پذیرفتیم ،بدون شک باید پاسخگو باشیم،و بدون شک هیچ حرکتی از ما از محضر حضرت حق خارج نیست ،وقتی طبق بیان حضرت صدیقه طاهره وقتی شخصی بدست شما هدایت شود برای شما از آنچه خورشید بر آن می تاید(منظومه شمسی)بالاتر است
بدون شک اگر با رفتار شما شخصی از دین خارج شود نیز ...
وای به حالمان،و شرمندگی مان در محضر حضرت اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف اگر اشتباه گفته باشیم و
و باز تاریخ ورق خوردو عالمی در عزا غوطه خورد 
امروز ه مردم مدرنیته ،دنیای پیشین را دنیای جهالت و نادانی میخوانند .دم از جهل مردمی می زنند که با نداشتن امکانات ،امکانات بوجود آوردند .روزهای جهل و نادانی روزهایی بودند که امروز سرتیتر سخنان ما گشته است.شاید یاد آوری خاطره های مختارها و عمارها و اباذر ها یا حق خواهی مسلم ها مارا هنوز درگیر خاطره سازی کوروش ها و مغلطه خوانی کمان آرش و گرز رستم و نوشته‌های گاندی و نیچه ووووما آموخته ایم ،یا واضع ت
درد من نشستن خاری کوچک بر بدن نیست که در عرض چند دقیقه خوب شود و ظرف چند روز درد زخم و جای زخم تا همیشه فراموشم شود. درد من درد جراحتی است که از نشستن چاقویی داغ و برنده بر عمق روح و روان و قلبم ریشه می‌گیرد. درد من، جراحت من، احتیاج به جراحی دارد، اما این جراحی نه بی‌حسی دارد و نه بیهوشی. جراحی من در کمال هشیاری و آگاهی انجام می‌گیرد، جراحی من محدود به اتاق عمل نیست، روح و روان من هر لحظه و هرجا درحال تحمل دردجراحی است. من محکوم به درد کشیدن هست

این که طوفان کرونا واقعا از کدام خراب آبادی و چطور آغازید، محل حرف و حدیث های زیاد است. اما چون شروعش از شرق بود، غرب بادی به غبغب انداخت و رسانه هایش سرمست از اینکه گَزکی تازه برای عرّ و بوق به دست گرفته اند. اما پس از چندی سرِ خرِ این باد کج شد و تیرِ مرض کمانه کرد و به طرف غرب رفت و عورت تکنولوژی و فرهنگ و اخلاق آنان را به تمامی کشف نمود! حکایت غرب در این داستان، قصه پیرمردی بود که اول هِره و کِره اش بلند بود، اما چون ورم اسافل اعضا داشت، دردش
یکی از شایعترین سرطانهای شایع زنان،سرطان دهانه رحم می باشد که در مراحل اولیه قابل تشخیص و درمان می باشد.
این سرطان غالبا در خانمهایی که ازدواج کرده اند اتفاق می افتد.
برای اینکه یک سلول به سلول سرطانی تبدیل
شود مراحل متنوعی را طی می کند و با تغییرات سلولی به سمت مراحل غیرطبیعی و
سپس پیش سرطانی و پس از گذشت چند سال به سلول سرطانی تبدیل می شود.این
روند ،گاه حدود ده سال طول می کشد.
علائم سرطان دهانه رحم
¨خونریزی بین دو قاعدگی
¨افزایش میزان خونر
گوشت گوسفند از دیرباز یکی از مهمترین منابع تامین پروتئین حیوانی (گوشت قرمز) در ایران بوده است لیکن به دلیل شیوه سنتی گوسفند داری و محدود بودن منابع خوراکی دام (علوفه مرتعی) در این شیوه یعنی اتکاء به بهره برداری بی رویه از مراتع تولیدات آن پاسخگوی نیاز جمعیت روبه افزایش کشورمان نیست.از این رو شناخت گوشت گوسفند مرغوب و با کیفیت اهمیت زیادی دارد.در ادامه ویژگی و روش شناسایی گوشت مرغوب و با کیفیت را بر ذکر کرده‌ایم.
مزایای گوشت گوسفندی
گوسفند د
نمی دانم چرا غروب؟! شاید انسان ها دوست دارند با مرگ خورشید، خودشان هم بمیرند. دره از همین حالا بوی تعفن می دهد. مرد بالای آن ایستاده بود و محدود افرادی بود که جذب زیبایی دره نشده بود. بود! مرد همچون من مدام خاطراتی را مرور می کرد که آخرش به فعل بود، می رسید. مرد در خاطرات در حال غرق شدن است، پس از این فرصت استفاده می کنم و من از زیبایی دره می گویم. دره آرامی بود همچون پسر بچه ای که یک روز تمام بازیگوشی کرد و حال به آرامی در آغوش مادرش خوابیده است. د

وقتی استخوان‌های نیمه‌پوسیده‌ام را کنار پل گذاشته‌ای و چشمانت دریا دریا غرق آبند، به محسن فکر کن.

دست‌های پینه بسته‌اش را به خاطر بیاور که سرمای دستبند جمعشان کرد. تو می‌گفتی محسن شرف داشت که جلوی زور ایستاد. می‌گفتی بزرگ بود؛ دلش اقیانوسی بود برای خودش. اما به خاطر بیاور که من گفته بودم محسن درد بود. محسن بغضی بود که سالها حبسش کردند و حالا داشت زار زار زیر باران می‌بارید.

محسن تو بودی. محسن همین استخوان‌های نیمه‌پوسیده‌ام - که ک

وقتی استخوان های نیمه پوسیده ام را کنار پل گذاشته ای و چشمانت دریا دریا غرق آبند، به محسن فکر کن.
دست های پینه بسته اش را به خاطر بیاور که سرمای دستبند جمعشان کرد. تو می گفتی محسن شرف داشت که جلوی زور ایستاد. می گفتی بزرگ بود. دلش اقیانوسی بود برای خودش. اما به خاطر بیاور که من گفته بودم محسن درد بود. محسن بغضی بود که سالها حبسش کردند و حالا داشت زار زار زیر باران می بارید.
محسن تو بودی. محسن همین استخوان های نیمه پوسیده ام - که کنار پل گذاشتی - بو
فیلسوف سخن می‌گوید و این ضعفِ
اوست".. این جمله درخشان از موریس مرلوپونتی، پدیدارشناسِ فرانسوی را
می‌توان به تمام گونه‌های انسانی تعمیم داد.. بزرگترین نقطۀ ضعف ما همان
سخنی‌ست که بر زبان می‌رانیم.. براستی جایی که امکانِ سکوت مهیاست،
سخن‌رانی به چه کار می‌آید.. این خیلِ عظیم کلمات قرار است چه گرهِ بزرگی
از کار ما بگشایند، جز آنکه ما بواسطۀ همین کلماتِ هرزه، هر حقیقتِ
دهشتباری را تقلیل‌گرایانه و نه آنچنان که اُبهتِ فاجعه را نمایش داده
روز چهارم گردان حضرت اباالفضل و همرزمان قدیمی‌ام از آبادان به چارزبر رسیدند.   عطر نام و یاد حضرت اباالفضل جانم را جلا می‌داد. جوانی و شیرین‌ترین دوران زندگی‌ام با آنان گره خورده بود و اینجا اولین جبهه‌ای بود که پای همراهی با آنان را نداشتم.   با همه خستگی و درد و زخم پا سعی کردم خودم را سرحال نشان دهم. هنگام خداحافظی به بچه‌های گردان گفتم: «شما که مقابل صدام و عدنان خیرالله کم نیاوردید. جنگیدن با یک مشت دختر و پسر منافق برایتان زنگ تفریح
هندزفری توی گوشم بود و داشتم بیرون رو تماشا میکردم. رفیقم داشت با هم کوپه ای مان بحث میکرد. هیچ علاقه ای به شرکت در بحث نداشتم و داشتم از موسیقی و منظره ی بیرون لذت میبردم که دیدم رفیقم داره میزنه به پام، هندزفری رو در آوردم و گوش کردم:دوستم گفت آقا من رفتم فلان ارگان به عنوان مهندس مشغول به کار بشم و به من گفتن باید کارت بسیج داشته باشی. کار مهندسی چه ربطی به عضویت در بسیج داره؟ گفت مگه چیز بدی ازت خواستن؟ازت نخواستن بری پارتی شبانه که؟ دوستم گ
خواص گوشت شتر

امروزه بسیاری از شهرنشینان به علت عادت نداشتن به مصرف گوشت شتر از خوردن آن اجتناب می‌کنند. برخی نیز بر این باورند که این گوشت سفت و دیرپز بوده و ارزش غذایی ندارد. حال پرسش اینجاست، ارزش غذایی گوشت شتر چه میزان است؟
دکتر متخصص تغذیه گفت: گوشت شتر منبع بسیار خوبی از مواد مغذی است و از جهت ترکیبات شیمیایی با گوشت سایر دام‌های اهلی مقداری تفاوت دارد. این گوشت در مقایسه با گوشت گاو از میزان پروتئین و چربی کمتری برخوردار است و در مقا
جگر سالم یکی از خوشمزه ترین و مفید ترین انواع گوشت است که اغلب افراد با تاثیر معجزه آسای آن در درمان کم خونی آشنایی دارند. رنگ یک جگر سالم باید قرمز متمایل به قهوه ای باشد و بر روی آن هیچ گونه لکه رنگی، رنگ پریدگی، پر خونی و خونریزی وجود نداشته باشد. وجود لکه های ریز بر روی جگر و یا پلاسیده بودن آن از شایع ترین علائم ناسالم بودن جگر است. در این مطلب شما را با نحوه تشخیص جگر سالم آشنا میکنیم که هم شامل جگر گوسفند و هم جگر مرغ میشود.
جگر ناسالم را ب
قیمت سپتیک تانک
قیمت سپتیک تانک به پارامترهایی مانند ظرفیت مخزن سپتیک، جنس بدنه انباره تعفن، تعداد پارتیشن های یا بافل های درون مخزن و مقدار خاکی که روی سپتیک خواهد آمد بستگی دارد. همچنین سپتیک تانک آماده اصطلاحی است که برای حالتی بکار میرود که این محصول به صورت پیش ساخته تولید شده و برای نصب به محل پروژه منتقل میگردد.

همانطور که میدانید سپتیک تانک دستگاهی است بمنظور تصفیه مقدماتی فاضلاب های انسانی بهداشتی و بعضا صنعتی با جنس بدنه پلاست
جلسه شورای فرهنگی بود. همه مینالیدند که خوابگاه روح زندگی ندارد و حزن و انفعال در فضایش رسوب کرده و قسّ علی هذا. بنا داشتند با اردو و بیرون کشیدن دانشجوها کمی از تعفّن این فضا کم کنند.
حرف هایشان را درک نمیکردم. همان خوابگاهی که آنقدر چندشناک در موردش صحبت می‌کردند، برای من بوی بهشت میداد. نمیفهمیدم چه طور می‌شود آن همه رفاه و آسایش به من خیلی کیف بدهد ولی دیگران را شاخ بزند! اگر کمی طعم محرومیت و ظلم می‌چشیدند، برای آن همه امکانات ناشکری نم
جلسه شورای فرهنگی بود. همه مینالیدند که خوابگاه روح زندگی ندارد و حزن و انفعال در فضایش رسوب کرده و قسّ علی هذا. بنا داشتند با اردو و بیرون کشیدن دانشجوها کمی از تعفّن این فضا کم کنند.
حرف هایشان را درک نمیکردم. همان خوابگاهی که آنقدر چندشناک در موردش صحبت می‌کردند، برای من بوی بهشت میداد. نمیفهمیدم چه طور می‌شود آن همه رفاه و آسایش به من خیلی کیف بدهد ولی دیگران را شاخ بزند! اگر کمی طعم محرومیت و ظلم می‌چشیدند، برای آن همه امکانات ناشکری نم
جگر سالم یکی از خوشمزه ترین و مفید ترین انواع گوشت است که اغلب افراد با تاثیر معجزه آسای آن در درمان کم خونی آشنایی دارند. رنگ یک جگر سالم باید قرمز متمایل به قهوه ای باشد و بر روی آن هیچ گونه لکه رنگی، رنگ پریدگی، پر خونی و خونریزی وجود نداشته باشد. وجود لکه های ریز بر روی جگر و یا پلاسیده بودن آن از شایع ترین علائم ناسالم بودن جگر است. در این مطلب شما را با نحوه تشخیص جگر سالم آشنا میکنیم که هم شامل جگر گوسفند و هم جگر مرغ میشود.
جگر ناسالم را ب

نقد رمان دختری در قطار : زنان نه احساس امنیت دارند و نه می توانند دل به گرمای واقعی محبت خانواده دهند.
قد رمان دختری در قطار نوشته ی پائولا هاوکینزازدواج یعنی همین: امنیت، گرما، راحتی… .این جمله ی شخصیت اول داستان است که آخر رمان می گوید: زنی که بار روایت زندگی تمام زنان اروپایی و آمریکایی را بر دوش کشیده است.
شاید شهرت این کتاب به خاطر واقعی بودن ان و جریان زندگی عادی زنان در غرب است. زنانی که به این کتاب عکس‌العمل مثبت نشان میدهند انگار که
برای خرید گوشت گوسفندی سالم ابتدا باید به رنگ گوشت توجه کنیم که بسته به سن و تولد حیوان فرق می‌کند. رنگ گوشت گوسفند جوان‌تر معمولا روشن‌تر از گوسفند مسن‌تر است. گوشت بره معمولا قرمز روشن است و رگه‌هایی از چربی که به سفیدی می‌زند دارد. اگر رنگ گوشت تیره شده و به رنگ های سبز، قهوه ای، خاکستری و سیاه تغییر کند یعنی فاسد شده است. و وجود لکه‌های سیاه، سفید و یا سبز بر روی گوشت از علائم فاسد بودن آن است.
سطح گوشت گوسفند باید بی‌ عیب و کاملا صاف به
افراد زیادی رو دیدم که در مورد دوران طلایی وبلاگ نویسی صحبت می کنن ، از این که خیلی از وبلاگ ها مطالب کپی قرار می دن یا تبلیغاتی هستن و یا به اصطلاح زرد هستن می نالن ! خودم به شخصه به هر وبلاگ نویس با هر نوع مطلب و دیدگاهی احترام می ذارم چون معتقدم وبلاگ تعریفِ مشخص و یکسانی نداره و هر کس مطابق با دیدگاه های خودش وبلاگ رو تعریف می کنه و داخلش مطلب قرار می ده . امّا این احترام هم منجر نشده به این که هر وبلاگی رو بخونم بهرحال خدا بهم قدرت تعقل و تفکر
اینجا ما عمر را با شرجی و شمال اندازه می‌گیریم، با گرمی و رطوبت، با خاک و مه. حالا مه است و مَد. تا وقتی که مد تمام شود شط دوباره راه افتد از لای این کثافت حاکم چه نقش‌ها که درآید، چه زشتی‌ها. گفتن که صبر باید کرد تا شرایط و تاریخ و غیره و غیره، یعنی که تقویم را برحسب رنگ اتاق انتخاب فرمودن، و چشم پوشیدن از تطبیق آن با سال، با این زمان که دنگ! دنگ! همراه تیک‌تیک ساعت از هم می‌پاشد. در معرض تعفن افتادن از جمله قواعد بازی نیست. این یک تحکم جغرافی‌
صبح امروز سامانه‌ی آموزش آنلاین دانشگاه مشکل پیدا کرد. کلاس‌ها یکی‌درمیان تشکیل نشدند. به ازای هرگروه در واتس‌اپ برای هردرس، طومار پیام‌های گله‌ و شکایت و ناسزا و هجو و مسخره‌بازی هم‌کلاسی‌های کوچکم روان شد. برداشتند ساعت کلاس را عوض کردند یک‌شنبه‌ها پنج تا هفت. جبرانی کلاس امروز را هم انداختند هفت تا نه شب، با افطار آن وسطش. ساعت هفت دوباره نتوانستند وارد شوند و منتفی شد. ساعت ده‌ونیم شب استاد در گروه فرمودند که مشکل حل شده و هرکس م
ای تلالو فروغ امامت، ای زمزمه هدایت، ای نور درخشان شمس فضیلت، و ای تاج ولایت بیا که تورا انتظار می کشیم.
ای که تیر عشق را نشانی و در جسم شیعه همچو جانی و بر نور چون آسمان، ای مهدی صاحب زمان بیا که قلب تشنگان شراب وصال تو، از «ثبات» فراقت «متزلزل» گشته است.
آقا... بنگر این اسیران در بند دنیا و گرفتاران آفت سرای تمدن را.
اگر فریاد نیاز ما را لبیک نگویی ترسیم که در گرداب تغافل، بدل به مرداری متعفن گردیم و آن قدر عفن شویم که فرشتگان لطف تو از آسمان دو

بوی ماهی گندیده

سال 1366 همراه با تیپ «مالک اشتر» در پیرانشهر مستقر بودیم. فرمانده تیپ، ناصر فارابی بود. من هم در گردان حمزه (ع) بودم. رضا تسنیمی از بچه های گرگان، فرمانده گردان بود و من جانشین اش.

منطقه پر از خاک ریزهای بلند بود و محل استقرار ما هم، وسط این خاک ریزها.

پیک گردان طبق روال هر شب، رفت تا سهمیه ی غذای آن شب را بگیرد و برگردد. منتظر بودیم، پیک زودتر از راه برسد و دلی از عزا دربیاریم. سفره را پهن کردیم.

بالاخره سر و کله ی پ
اکنون آن‌قدر غمگینم که می‌توانم بنویسم آه! من عکس تو و آن دخترکان را با هم را دیده‌ام و دیده‌ام که چه طور قربان‌صدقه‌ی هم رفته‌اید و آه بله، من جای جای تنم زخمی می‌شد وقتی از صحبت کردن با دخترهای دیگر لذت می‌بردی. می‌توانم بنویسم که برایم شرح داده‌اند اتفاقا در رابطه با آن‌ها مشکلی با بدنت نداشتی؛ برخلاف رابطه‌ت با من که حتی به خاطر آن توییتم که گفته بودم «چرا همه‌ی پیج‌ها عکس برهنه از زن می‌ذارن فقط؟» توی لاک خودت رفته بودی و بابتش
«ای بابا، اینم که از من کوچیکتره!» دیروز وقتی که زنگ زد و گفت که سوار تاکسی نمی‌شود تعجب کردم. برای من تاکسی و وانت و سه‌چرخه فرقی ندارند. کنار خیابان هم می‌نشینم. حس بدی پیدا کردم. دلم می‌خواست یک طوری اولین دیدارمان را کنسل کنم. بعد پیش خودم گفتم که بگذار به او زمان بدهم و زود قضاوت نکنم. نمی‌دانم چرا اصرار دارم که حس ششم را ببرم زیر سوال و با او مقابله کنم! معلوم است که اگر حس بد داده یعنی آدم جالبی برای من نیست! قدم زدیم و صحبت کردیم. حرف‌ها
 بوی ماهی گندیده

سال 1366
همراه با تیپ «مالک اشتر» در پیرانشهر مستقر بودیم. فرمانده تیپ، ناصر فارابی بود.
من هم در گردان حمزه (ع) بودم. رضا تسنیمی از بچه های گرگان، فرمانده گردان بود و
من جانشین اش.
منطقه پر از خاک ریزهای بلند بود و محل استقرار ما هم، وسط این خاک ریزها.
پیک گردان طبق روال هر شب، رفت تا سهمیه ی غذای آن شب را بگیرد و برگردد.
منتظر بودیم، پیک زودتر از راه برسد و دلی از عزا دربیاریم. سفره را پهن کردیم.
بالاخره
سن دام تاثیر زیادی بر تردی یا نرمی گوشت آن دارد و طبعا بره دارای نرم ترین گوشت است. گوسفند تا سن ۱٫۵ تا ۲ سالگی نرمی گوشت خود را حفظ می کند. علاوه بر سن عوامل دیگری نیز بر تردی و نرمی گوشت موثرند.رگ و پی دام در حیوان جوان تر نرم تر از حیوان پیرتر است و در برابر حرارت مقاومت کمتری دارد. از دیگر عوامل موثر در تردی و نرمی گوشت میزان املاح اسیدی موجود در آن است. گوسفندانی که پیش از ذبح به اندازه کافی استراحت کرده باشند پس از ذبح تا ۲۴ ساعت سطح اسیدیته
میخواهم شما را دعوت به خواندن ابراز تمایلات و شاید فانتزی های کاملا جنسی یک مذکر به یک مونث کنم. 

نه! هیچکس نمیخواد غیر از صفحات مخصوص داستان‌های +18 در وبسایت‌های معلوم الحال در این مورد جای دیگه چیزی بخونه. 

مگر اینکه کمی شاعرانه‌ش کنیم ها؟ شاید اونطوری بشه. لابد قشر مونث هم نیاز دارن به این شاعرانه بودن برای توجیه نوشتار؟ برای توجیه تمایلات؟ بعید میدانم الزامی باشد. 

از مقدمه که بگذریم، شگفت انگیز است که چطور در جهان برابری‌ها ب
بسم رب الشهداء و الصدیقین
«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا»
«از میان مؤمنان مردانى‏ اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در [همین] انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نکردند» (احزاب/23)

10 اردیبهشت سال 1359 (30 آپریل 1980 م) واقعه‌ای رخ داد که می‌شود آن ر
گروهک ضد انقلاب، سعید را به یکی از مخفیگاه های سابق خود در کوهستان که حالا از آن برای شکنجه دادن انقلابیون استفاده می کردند، برد؛ کلبه ایی تاریک و متروکه در میان جنگل زار پوشیده از برف که بوی خون و مرگ می داد و تعفن از در و دیوارش می بارید. ناله ایی ضعیف از کنجی به گوش می رسید.
 کشان کشان او را از راهرویی باریک، به طرف یکی از اتاق ها بردند و به ستون آهنی وسط اتاق رنجیرش کردند. اتاقی سرد و تاریک و نمور که آثار خون و شکنجه در همه جایش به چشم می خورد.
بشقاب میناکاری جعبه مشبک ۱۶ سانتی متری نمونه ایی از کالای ایرانی زیبا و با کیفیت است. رنگ های مینایی , فیروزه ایی و لاجوردی بکار رفته در بشقاب میناکاری جعبه مشبک حس آرامش خاصی به بیننده منتقل می کند. قاب بشقاب میناکاری جعبه مشبک اثر دست بهترین هنرمندان اصفهان است که با تجربه و شور و عشق خود به هنر صنایع دستی , اثری زیبا و بیاد ماندنی خلق نموده اند. بشقاب میناکاری قاب دار می تواند به عنوان هدیه ایی نفیس از طرف شما به دیگران محسوب گردد . برای سفا
یاهو
در ابتدا و انتهای تمام پیاده روی های شبانه ام زندان شهر ایستاده. به طرز عجیبی بیشتر شب ها وقتی می رسم که چند زندانی گاری زباله را به سختی هل می دهند و برای تخلیه بیرون می آورند. بوی گند و تعفن زباله های زندان چسبیده به اکثر خاطرات خوش پیاده روی ام. اگر صدمتر جلوتر،داخل میدان، گل های یاس را نکاشته بودند مطمئنم این همه شب دوام نمی آوردم. باری به هر جهت از زندان می گفتم. راه رفتن پایین دیوارهای زندان حس عجیبی دارد. اینکه برای دیدن نوک دیوار با
چرا باید از ایران نرفت؟هر زمان که تنشی در کشور می‌افتد، گفت‌گو از مهاجرت هم بالا می‌رود. این بار بعد از تنش بنزین، که تنشی روی تنش‌های مکرر ایرانِ تدبیر و امید بود، دوباره صحبت از مهاجرت و تصور ساخت بهشتی برای زندگی فردی، خارج از ایران داغ شده است. این بار من از کسانی که انتظارش را نداشته‌ام نیز شنیده‌ام...خب واقعا چرا باید از ایران نرفت؟ «ایرانی بودن» یا «غیرت وطنی» یعنی خون و خاک این ظرفیت را دارد که کسی را یک‌جانشین کند؟خیلی باید ساده
اولین باری که رفتم دکتر زنان، احتمالا بیست و دو ساله بودم. پریودهایم نامنظم بودند و داستان‌های ترسناکی از نوع برخورد پزشک با بیمار شنیده بودم: «چرا موهای بدنت رو نزدی؟!» «باز کن پات رو! چطور پیش شوهراتون خوب بلدید لنگاتون رو بدید هوا، اینجا خجالت می‌کشین؟!» ابراز ترس و شرم دوستانم بیش از پیش به اضطرابم دامن زده بود. خیلی‌ها اجازه نمی‌دادند که پزشک آن‌ها را معاینه کند چون خجالت می‌کشیدند. خب راستش من هم خجالت می‌کشیدم. دختردایی‌ام از او

سپتیک تانک

سپتیک تانک مخزنی است که مواد فاضلابی در آن ته نشین میشود
بدین صورت که برای تصفیه فاضلاب از طریق فرآیند تجزیه ‏زیستی ( باکتری بی هوازی )
و ته نشینی مواد فاضلابی بکار میرود . همچنین سپتیک تانک قابلیت این را دارد که
بار میکروبی فاضلاب را کاسته و تولید پساب با بار میکروبی کم می کند . به صورتی که
این پساب بهترین منبع برای آبیاری زمین های کشاورزی و مزارع است .
استفاده از پساب برای آبیاری بزرگترین سودی که دارد اول
اینکه ذخایر زیر زمینی
پاورپوینت اهمیت آفات جانوری در صنعت و مبارزه با آن
دانلود پاورپوینت اهمیت آفات جانوری در صنعت و مبارزه با آن بررسی اهمیت آفات جانوری در صنعت و مبارزه با آن پاورپوینت جامع و کامل اهمیت آفات جانوری در صنعت و مبارزه با آن کاملترین پاورپوینت اهمیت آفات جانوری در صنعت و مبارزه با آن پکیج پاورپوینت اهمیت آفات جانوری در صنعت و مبارزه با آن مقاله اهمیت آفات جانوری در صنعت و مبارزه با آن

دسته بندی
پاورپوینت

فرمت فایل
ppt

حجم فایل
6918 کیلو بای
در طی دوران بارداری هجوم هورمون ها به فرد عامل ایجاد تغییراتی در وی می شود. این هورمون ها می توانند همچنین نشانه‌های ناخواسته‌ای مانند تلخی دهان در بارداری را به خصوص در سه ماهه اول بارداری ایجاد کنند.
در حالی که سرگیجه و خستگی شایع‌ترین نشانه های بارداری محسوب می‌شوند، برخی از خانم‌ها در چشایی خود تغییراتی را تجربه می کنند. این تغییر معمولاً به عنوان مزه «تلخی» یا «فلز» در دهان وصف می‌شود.
اگر حس می کنید انگار که تعدادی سکه قدیمی در ده
نکات مهم از علائم تا درمان ترشحات واژن
برخی از خانم ها پس از رسیدن به سن بلوغ و تجربه اولین قاعدگی شان و سپس بعد از ازدواج به عفونت های مختلف ناحیه تناسلی و ترشحات حاصل از آن دچار می شوند. ترشحات واژن گاهی طبیعی و گاهی نگران کننده هستند. در این بخش از نمناک به ترشحات نگران کننده واژن و علائم و ویژگی های آنها خواهیم پرداخت .
علائم و ویژگی های ترشحات طبیعی و غیر طبیعی واژن
مهم ترین ترشحات خطرناک واژن
کاندیدیاز یا ترشحات سفید رنگ و زیاد
بیماری
در طی دوران بارداری هجوم هورمون ها به فرد عامل ایجاد تغییراتی در وی می شود. این هورمون ها می توانند همچنین نشانه‌های ناخواسته‌ای مانند تلخی دهان در بارداری را به خصوص در سه ماهه اول بارداری ایجاد کنند.
در حالی که سرگیجه و خستگی شایع‌ترین نشانه های بارداری محسوب می‌شوند، برخی از خانم‌ها در چشایی خود تغییراتی را تجربه می کنند. این تغییر معمولاً به عنوان مزه «تلخی» یا «فلز» در دهان وصف می‌شود.
اگر حس می کنید انگار که تعدادی سکه قدیمی در ده
موضوع: یلدا
دیگر چیزی تا غروب نمانده است. جلوی چادر تک نفره‌ای که در جای مناسبی از صحرا برپا کرده بودم، روی کنده‌ی خشکیده‌ای نشسته‌ام، و به شعله‌های رو به خاموشی آتش کوچکی که برای دم کردن چای روشن کرده بودم، خیره‌خیره نگاه می‌کنم. چوب‌های نیم‌سوخته، و یا خاکستر شده، که برخی تند و برخی آهسته نفس می‌کشند، با هر دم و بازدمشان، چهره‌هاشان سرخ و گلگون می‌شود و سپس دوباره رنگ خود را می‌بازند. با ذهن و روحی تهی از هرچیز ممکن و ناممکن، تنها ب
در عنوان مقاله شما را به داشتن آشپزخانه با فضای بیش تر و بهتر جذب کردیم چرا که این موضوع امری محال نیست و  با داشتن دانش های طراحی و دکوراسیون و همچنین شناخت اکسسوری های مختلف و کاربردی می توانید این ایده را عملی کنید.
اغلب وجود فضای های کنج و نا کار آمد در آشپزخانه ما را واردار به تغییر ایده دلخواه خود می کند و باعث کاهش فضای آشپزخانه می شود مثلا در بسیاری مووارد شما نیاز دارید که کابینت ال مانند(حرف  Lلاتین) داشته باشید اما راه دسترسی به فضای

در انتظار آخرین بازمانده

همه ادیان الهی و حتی غیر الهی بویژه همه مذاهب اسلامی منتظر منجی عالم بشریت و انسان کامل هستند و این عقیده و باور مختص به شیعه و ادیان و مذاهب دیگر نیست . در بین اهل سنت نیز روایات متواتر فراوانی در دست است. که منجمله رسول اکرم ( ص) فرمودند: اگر تنها روزی از عمر جهان باقی مانده باشد خداوند آنروز را آنقدر طولانی خواهد کرد. تا فرزندی از فرزندان من که کنیه‌اش کنیه من و ن

در انتظار آخرین بازمانده

همه
ادیان الهی و حتی غیر الهی بویژه همه مذاهب اسلامی منتظر منجی عالم بشریت و
انسان کامل هستند و این عقیده و باور مختص به شیعه و ادیان و مذاهب دیگر
نیست . در بین اهل سنت نیز روایات متواتر فراوانی در دست است. که منجمله
رسول اکرم ( ص) فرمودند: اگر تنها روزی از عمر جهان باقی مانده باشد خداوند
آنروز را آنقدر طولانی خواهد کرد. تا فرزندی از فرزندان من که کنیه‌اش
کنیه من
... گاهی بیهوا مبتلا میشوی بهزخمهای اجباری... دردهایی که برای درمانشان نداری هیچ و هیچ اصراری ... تنهایی عادت تنت میشود طوری که دیگر از کسی نمیخواهی امدادی... گاهی میشود که  خوشی با کابوس های تکراری ... با چشمهای کبود روز بعدش وسوگواریهای انکاری... گاهی شاید سربازی شوی قداریکه باید زند سرها را کراری  همان گاهی که خاور میانه از دور و نزدیک بالاخص جدا میشود با سیم های خار داری... همان گاهی کهانفجار پشت انفجار رخ می دهد وپیش می آید موقعیتی اضطراری ... م
hi hoes
بالاخره اومدم وب و ....سوپرایز سوپرایز!
قرار نیس مطلب جالب توجهی بزارم
اومدم فقط شرح حالی بدم و برم و یکم وباتونو چک کنم
و این چن وقت اخیری ک نبودم...چ اتفاقاتی افتاد؟
اولا...یاسی کجاس:/؟؟چرا رف دوبارهههه...چرا هی میرین شما-ـ-بخدا جو اینجاهم داره عین توییتر ب گوه کشیده میشه
گایز واقا اگ با حرفای یکی حال نمی کنین زورتون نکردن بیاین وبش و کامنت بزارین و نقدش کنین...درصورتی این حقو دارین ک خود طرف ب شما گفته باشه"نظرتو راجبم بگو" و این داستانا!
گفت
هر سال محرم که از راه می‌رسید، حال و روزش به هم می‌ریخت. عزای عالم و آدم بر دلش سنگینی می‌کرد. سعی می‌کرد به روی خود نیاورد و خود را کاملا عادی جلوه دهد، اما هیچ وقت دروغگوی ماهری نبود. بیشتر از جمع‌ها فاصله می‌گرفت و در کنج تنهایی‌هایش می‌خزید. کمتر صدایی از او شنیده می‌شد.
هر چه امیر و دیگر رفقایش پا پِی‌اش می‌شدند که او را هم شب‌ها با خود به هیأت ببرند، نمی‌رفت و هر بار با ترفندی دست به سرشان می‌کرد. یکی دو باری هم که به زور خفتش کردند
کینه از امراض قلب است بلکه از بدترین آن؛ چنانچه حضرت علی علیه السلام می فرمایند: پست ‌ترین اخلاق، کینه است.
حقیقت این است که به میزان خالی بودن قلب از نور ایمان به همان اندازه امراض قلبی مخصوصا کینه در آن جای میگیرند.
رسول خدا  صلی الله علیه و آله می‌فرماید: مؤمن کینه توز نیست.(محجة البیضاء چ 5 ص 317)
سیدنا الاستاد حضرت علامه طهرانی رحمة الله علیه می فرمودند: کینه مانع و حجاب استجابت دعاست می فرمودند: یکى از شرائط دعا این است که انسان قلب خود را

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها